rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

partyzanci_wojsko_komandosi_160x160

Twierdzenie, że szczyt NATO był sukcesem, bo do Polski przyjedzie jeden batalion Amerykanów zakrawa na kpienie z obronności Rzeczpospolitej.

Niestety nasi politycy znowu nie odrobili lekcji historii.


Dorobiono do tego gigantyczną otoczkę medialną i dyżurni dziennikarze, którzy zamiast uruchomić swoje szare komórki mózgowe głośno piali z zachwytu jakim to gigantycznym wzmocnieniem naszej obronności będzie batalion obcych wojsk. Zastosowano znaną z niechlubnej przeszłości socjotechnikę propagandy sukcesu i dużymi literami pisano w gazetach o czterech batalionach NATO, a nieco mniejszymi dopowiadając, że w rzeczywistości tylko po jednym batalionie na Litwę Łotwę, Estonię i Polskę. Zatem zostaliśmy potraktowani przez szczyt NATO w Warszawie na równi z maleńkimi państewkami, których ludność w sumie jest mniejsza od połowy ludności Polski.

Jeden batalion marines Rosjanie, gdyby ruszyli, to nakryli by czapkami bez jednego wystrzału! Na Krymie było więcej niż cztery bataliony wojsk ukraińskich i Rosjanie ich nawet nie musieli nakrywać czapkami, bo oni się poddali na sam widok kilku dywizji Putina!

Doświadczenia historyczne nauczyły nas jak tragiczne w skutkach było liczenie na zagraniczną pomoc. Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków, aby obronili Rzeczpospolitą, co skutkowało potem tym, że ci sami Krzyżacy zamiast nas bronić, to łupili Rzeczpospolitą i potem już jako Prusy dokonali rozbiorów Polski. Ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski przystąpił do zdrady targowickiej też prosząc Rosję o pomoc wojskową i caryca Katarzyna w taki sposób mu pomogła, że Rosjanie wraz z Prusami i Austrią dokonali rozbiorów Polski.

Najnowsza historia też nam pokazuje co były warte akty o nieagresji zawarte z Niemcami i z ZSRR, a także sojusze z Francją i Wielką Brytanią.

Ktoś powie, że USA, to zupełnie inna skala sojusznika? To tylko ułuda. Powinniśmy pamiętać jak potraktował amerykański prezydent Polskę w Teheranie i w Jałcie, gdzie nie tylko oddano ZSRR połowę terytorium Rzeczpospolitej, ale z tego co zostało oddano całość Naszej Ojczyzny w łapy dyktatora Stalina!

Potem w 1981 roku na kilka tygodni przed 13 grudnia prezydent USA znał od Pułkownika Kuklińskiego plany wprowadzenia stanu wojennego w PRL-u, ale USA nie zrobiły nic aby temu zapobiec, a nawet nie ostrzegły Komisji Krajowej NSZZ"Solidarność" o planach generała Jaruzelskiego aresztowania wszystkich liderów tego związku zawodowego.

Polska jest obecnie niemal bezbronna, bo cóż to za armia, która na papierze ma 100.000 etatów, a w rzeczywistości jedna czwarta z tej liczby albo przebywa za granicą, albo jest w trakcie przygotowań do tzw.: "misji pokojowych". Armia Turecka ma 900.000 muzułmańskich żołnierzy, a mniejsza od nas pod względem ludności Białoruś ponad 300.000 mundurowych, natomiast Rosja ponad półtora miliona!

Tylko ktoś bardzo niefrasobliwy, albo głupi może twierdzić, że jeden batalion Amerykanów (ok. 600 żołnierzy) jest w stanie odstraszyć ponad milion rosyjskich fanatyków Putina. Nam potrzeba od zaraz potroić liczebność Wojska Polskiego do poziomu co najmniej Białorusi, bo 300.000 dzielnych Polaków na własnej ziemi jest w stanie bardziej odstraszyć Rosjan i Białorusinów, aniżeli kilkuset nie znających tutejszych terenów cudzoziemców.

Ojczyzna potrzebuje czterdziestu polskich dywizji, a nie jeden batalion cudzoziemców. Chętnych do Wojska Polskiego nie brakuje, potrzeba tylko decyzji politycznych!!!

Rajmund Pollak
2016-07-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516285
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Polska potrzebuje czterdziestu własnych dywizji, a nie jeden batalion cudzoziemców, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała